Društva

Seznam filatelističnih društev – članic FZS
(kraji, kjer so društva, so navedeni po abecednem vrstnem redu)

1. AJDOVŠČINA-NOVA GORICA

Društvo zbiralcev Ajdovščina-Nova Gorica
Štrancarjeva ulica 8, 5270 AJDOVŠČINA

Kontakt:
Aleš Brecelj, ales.brecelj1@siol.net

Srečanja: ni podatkov.

2. BELTINCI

Filatelistično in numizmatično društvo Klasje Beltinci
p.p. 74, 9231 BELTINCI

Kontakt:
Marko Kolar, fnd.klasje@gmail.com

Srečanja: ni podatkov.

3. BREŽICE

Društvo zbirateljev Verigar
Trg Jožeta Toporišiča 3/II, 8250 Brežice

Kontakt:
Konrad Kajtna (predsednik), rado.kajtna@siol.net
Ivan Tomše (tajnik), ivan.tomse@gmail.com

Srečanja: Vsak četrtek od 18h do 20h, Trg J. Toporišiča 3/II.
Srečanj v juliju in avgustu ni.
Mednarodno srečanje drugo soboto v aprilu (8-13).

4. CELJE

Filatelistični in numizmatični klub Celje
II. OŠ Celje, Ljubljanska 46, 3000 CELJE

Kontakt:
Igor Topole (predsednik), igor.topole@gmail.com
Tone Petek, tone.petek@t-1.si

Srečanja: vsak 2. četrtek ob 18. uri v konferenčni sobi II. osnovne šole Celje (razen julija in avgusta).
Spletna stran društva: http://filacelje.eu/

5. DOMŽALE

Društvo zbirateljev Domžale
KS V. Perka, Ljubljanska 58, 1230 Domžale

Kontakt:
Jože Sitar, mikrodata@t-2.net

Srečanja: vsako sredo 18h-19h (poletni čas 19h-20h) prostori KS Venclja Perka, Ljubljanska 58, Domžale.

6. IDRIJA

Filatelistično društvo IDRIJA
p.p. 111, 5280 IDRIJA

Kontakt:
Nace Jereb, jereb.nace@gmail.com
Ljubo Ukmar, fdidrija@gmail.com

Srečanja: nedelja, 9h – 11h; stara osnovna šola pod gradom, Prelovčeva 2; 1. nadstropje.
Spletna stran društva: http://www.filatelija-fd-idrija.si

7. ILIRSKA BISTRICA

PND Ilirska Bistrica, Filatelistična sekcija
PND, p.p. 41, 6250 ILIRSKA BISTRICA

Kontakt:
Vojko Čeligoj, vojko.celigoj@gmail.com
Tijob Grgić, alen.grgic@amis.net, Podgraje 71 a, 6250 Ilirska Bistrica, tel.: 031 881 934.

Srečanja: 4. nedelja v mesecu, med 9. in 12. uro v gostišču PRI ŠPEHU, Gubčeva 32, Ilirska Bistrica, razen julija in avgusta.

8. KAMNIK

Filatelistično društvo Ivan Vavpotič, Kamnik
p.p. 71, 1241 KAMNIK

Kontakt:
Slavko Novak, predsednik društva, snovak657@gmail.com

Srečanja: 1. in 3. delovni četrtek, 17h – 19h (razen julija in avgusta) v prostorih Društva upokojencev Kamnik, Kolodvorska 5, Kamnik.

9. KOPER / CAPODISTRIA

Filatelistični klub Koper
Verdijeva 7a, p. p. 286, 6001 KOPER

Kontakt:
Mitja Pelicon, peliconmitja@gmail.com

Srečanja: torek, 17h-18h, Verdijeva 7a/2. nadstropje.

10. LENDAVA / LENDVA

Društvo zbirateljev Prekmurja “Lindva”
Trimlini 64b, 9220 Lendava/Lendva

Kontakt:
dzp.lindva@gmail.com

Spletna stran: www.lindva.com
Redna srečanja članov društva zbirateljev Lindva – vsako prvo soboto v mesecu ob 18. uri v prostorih gostilne Kančal na Glavni ulici v Lendavi.

11. LJUBLJANA

Filatelistično društvo Ljubljana
FD Ljubljana, poštno ležeče, 1117 LJUBLJANA

Kontakt:
Tone Simončič, predsednik društva, anton.simoncic@gmail.com
Veselko Guštin (tel. 051 417 527), tajnik društva, veselko.gustin@gmail.com

Srečanja: nedelja, 9h – 11h, klubski prostor Šahovske Zveze Slovenije, Bravničarjeva 13. Štirikrat letno organizirajo tudi mednarodna srečanja. Za letos so načrtovana naslednja sobotna mednarodna srečanja:
15. februar 2020 (med 8:30 in 12:00),
9. maj 2020,
10. oktober 2020,
12. december 2020.
Srečanja potekajo od 8:00 do 12:00 v menzi Dijaškega doma Tabor, Ljubljana, vhod s Kotnikove ulice. Parkirišče je na dvorišču.
Blog: https://fd-ljubljana.blogspot.com/

12. MARIBOR

Filatelistično društvo Maribor
FD Maribor, p.p. 620, 2001 MARIBOR

Kontakt:
Bojan Bračič, predsednik društva, bojan.bracic@triera.net
Igor Lesar, tajnik društva, igor.lesar@guest.arnes.si

Srečanja: Menjalna srečanja so vsako nedeljo med 9.00 in 11.00 v gostišču Taborka, Gorkega 48, Maribor (zraven športne dvorane Tabor).
Dvakrat letno organizirajo tudi mednarodno srečanje. Letos bosta takšni nedeljski mednarodni srečanji med 8.00 in 13.00 uro:
5. aprila 2020 in
4. oktobra 2020.

Rezervacije miz sprejema Igor Lesar igor.lesar@guest.arnes.si
Spletna stran: http://www.fd-maribor.si

13. METLIKA

Filatelistično društvo Metlika
Kočevar Boštjan, Cesta 1. maja 4, 8330 METLIKA

Kontakt:
Kočevar Boštjan, kocevar.ltd@gmail.com
Srečanja: podatkov ni.

14. MUTA / VUZENICA

Filatelistično društvo “Drava” Muta-Vuzenica
p. p. 24, 2366 MUTA

Kontakt:
Mitja Čeh, info@fd-drava.si

Srečanja: po dogovoru.
Spletna stran: http://www.fd-drava.si

15. NOVA GORICA

Filatelistično društvo dr. Franc Marušič, Nova Gorica
p.p. 159, 5001 NOVA GORICA

Kontakt:
Črt Petrovič, predsednik društva, crtpetrovic@hotmail.com

Srečanja: ob sredah med 18. in 19. uro, Kidričeva ulica 9, 5000 Nova Gorica, 2. nadstropje, sejna soba.

16. NOVO MESTO

Filatelistično društvo Novo mesto
p.p. 39, 8001 NOVO MESTO

Kontakt:
Alojz Tomc, predsednik društva, alojz_tomc1@t-2.net

Srečanja: Planet bar, Topliška c. 2, vsako nedeljo, med 10. in 11. uro.
Spletna stran: http://www.fdnm.si

17. PIRAN

Filatelistično in numizmatično društvo Piran
p.p. 56, 6320 PORTOROŽ

Kontakt:
Mitja Jančar, jancar.mitja@gmail.com

Srečanja: 1. in 3. ponedeljek v mesecu 17h – 18h v prostorih KS Portorož, Obala 16.
Spletna stran: http://hippokampos.org/

18. PTUJ

Filatelistično društvo Ptuj
P.p. 23, 2250 PTUJ

Kontakt:
Peter Kreft, peter.kreft@gov.si

Srečanja: 4. četrtek v mesecu od 18. do 19. ure.

19. RADOVLJICA

Društvo zbirateljev SCIURUS
P.p. 168, 4240 RADOVLJICA

Kontakt:
Peter Kramar, predsednik društva, drustvo.sciurus@gmail.competer.kramar@fe.uni-lj.si

Srečanja: vsak 1. petek ob 20h v poletnem času / ob 19h v zimskem času, v gostišču Tulipan, Lesce.
Spletna stran: http://www.sciurus.si

20. RAVNE NA KOROŠKEM

Koroško filatelistično društvo
p.p. 19, 2390 Ravne na Koroškem

Kontakt:
Izidor Jamnik, izidor.jamnik@gmail.cominfo@kfd.si

Srečanja: vsako drugo sredo v mesecu ob 18:00 v društvenem prostoru na Prežihovi 7.
Spletna stran: http://www.kfd.sihttps://www.facebook.com/filatelija

21. ROGAŠKA SLATINA

Društvo zbirateljev Rogaška Slatina (DZRS)
Celjska 13 (v prostorih Knjižnice Rogaška Slatina), 3250 Rogaška Slatina

Kontakt:
Vlado Kučan, predsednik društva, vlado.kucan@rogaska-slatina.si
Leonida Došler, leonida.dosler@jskd.si

22. SLOVENJ GRADEC

Filatelistično društvo Slovenj Gradec
P.p. 29, 2380 SLOVENJ GRADEC

Kontakt:
fd.slgradec@gmail.com
Anton Jamnik, anton.jamnik2@siol.net
David Pogorevc, david.pogorevc@gmail.com
Danilo Goljat, danilo.goljat@telemach.net

Srečanja: ni podatkov.

23. ŠKOFJA LOKA

Filatelistično društvo Lovro Košir Škofja Loka
Partizanska 1, 4220 ŠKOFJA LOKA

Kontakt:
Srečko Beričič, srecko.bericic@yahoo.com

Srečanja: 1. in 3. sreda, 16h – 18h, v prostorih Društva upokojencev Škofja Loka.
Spletna stran: http://www2.arnes.si/%7Esspmmeta/FD_LOVRO_KOSIR/

24. TRBOVLJE

Filatelistično društvo Trbovlje
P.p. 92, Gimnazijska cesta 22 a, 1240 TRBOVLJE

Kontakt:
Robert Jordan, predsednik društva, fd.trbovlje@gmail.com

Srečanja: 2. in 3. četrtek, 17h – 19h v Sejni dvorani krajevne skupnosti.

25. TRST / TRIESTE

Slovensko filatelistično društvo Lovrenc Košir, Trst/Trieste
Poštno ležeče, 6210 SEŽANA

Kontakt:
Peter Suhadolc, predsednik društva, suhadolcpeter@gmail.com

Srečanja: 1. sreda, 18.30h – 20h, ZSKD, Ul./ Via S. Francesco 20, Trst. Meseca julija in avgusta društvenih srečanj ni!
Spletna stran: http://www.zskd.eu/web/sfk-l-kosir

26. ŽALEC

Filatelistično društvo Žalec
p.p. 58, Hmeljarska 3, 3310 ŽALEC

Kontakt:
Veni Ferant, predsednik društva, fdzalec@gmail.com

Srečanja: vsak 2. in 4. ponedeljek v mesecu ob 18. uri v prostorih Mestne skupnosti Žalec, Ulica Savinjske čete 4.
Spletna stran: http://fd-zalec.org